KNJIŽNA ČAJANKA OB ZAKLJUČKU BRALNE ZNAČKE IN MESECA KNJIGE

April je tisti mesec, ki mu rečemo tudi mesec knjige. 2. aprila (rojstni dan Hansa Christiana Andersena) namreč praznujemo mednarodni dan knjig za otroke, 23. aprila pa svetovni dan knjige in avtorskih pravic.

To tudi pomeni, da v tem mesecu malce več časa posvetimo knjigam, branju in bralni znački. Tako so na naši šoli ves mesec potekale razne aktivnosti, zaključili pa smo jih zadnji šolski dan pred prvomajskimi počitnicami, in sicer v torek, 26. 4. 2022.

Učenci prve triade so imeli kulturni dan. Brali so knjige, reševali knjižne uganke in ustvarjali, tudi ob čaju in piškotih.

V šolski avli pa so prav tako ob čaju in piškotih ves dan potekale aktivnosti za velike in male. Najbolj zanimiv je bil lov na skrito misel, ki jo je bilo treba iskati po šoli. Ogromno učencev jo je našlo: DOBRE KNJIGE IMAJO SANJE IN ČAROBNOST. BERI!

Tako se je končal še en lep šolski dan, ko smo brali, se igrali in ob tem uživali.

Accessibility