Teden pisanja z roko

Na OŠ Apače smo se že četrto leto zapored priključili vseslovenski akciji – Teden pisanja z roko, s katero ozaveščamo o pomenu ohranjanja pisanja z roko. Organizira jo Društvo Radi pišemo z roko skupaj z Ministrstvom za izobraževanje, znanost in šport ter Zavodom RS za šolstvo.

Letošnji Teden pisanja z roko je potekal od 17. do 21. januarja 2022, vendar so dejavnosti, ki so tesno povezane z osrednjo temo, potekale že od sredine decembra 2021. V mesecu decembru smo izvedli dejavnost Le kateri učitelj tako piše? V začetku januarja so se učenci preizkusili kot preiskovalci pisav, zbirali in predstavili smo zanimive pisave, ki se razlikujejo od šolske pisave …

V okviru pouka slovenščine smo si ogledali video o pisanju z roko. Izdelovali smo unikatne knjižne kazalke s posvetili, napisanimi z roko. V projekt je bilo zaradi kovid razmer vključenih manj učencev kot prejšnja leta, a smo bili kljub temu zelo aktivni, inovativni. K sodelovanju smo povabili tudi starše, babice, dedke, občane občine Apače. V tem obdobju smo pozornost namenili prednostim pisanja z roko in se s tem osredotočili na osrednjo temo Tedna 2022 – Pišem z roko, ker …

V bralnih in ustvarjalnih kotičkih so nastali izdelki, ki krasijo razstavo v avli šole.

 

Accessibility