Zbiranje šolskih potrebščin

Otroci in odrasli imamo v predalih veliko pisal. In koliko jih v resnici sploh potrebujemo in uporabljamo? Najverjetneje bo odgovor, da vseh že ne, mogoče pol ali samo nekaj. In zakaj ne bi naredili nekaj dobrega in ta pisala podarili nekomu, ki jih nima in si jih ne more kupiti v trgovini tako kot mi? Nas pisala čakajo na vsakem vogalu, v vsaki trgovini. 

Zato smo se na Osnovni šoli Apače že drugo leto odločili, da sodelujemo v akciji Evropski teden zmanjševanja odpadkov (ETZO) in eTwinning projektu REset Stifte stiften. Od 20. do 28. novembra smo zbirali šolske potrebščine, in sicer na OŠ Apače, na Občini Apače, v vrtcu Apače in Stogovci ter na podružnični šoli v Stogovcih. Zbirali smo svinčnike, kemične svinčnike, ravnila, radirke, šilčke in barvice. Težko si predstavljamo, da mnogi otroci v Afriki nimajo pisal, s katerimi bi lahko risali in pisali. Zato so otroci in starši ter vsi ostali doma prebrskali po svojih predalih. Našli so dobro ohranjene šolske potrebščine, ki jih bomo poslali na potovanje v Afriko. Namen akcije je bil zbrati čim več potrebščin, pisal, ki se nam prašijo po predalih. Po končanem zbiranju so učenci preverili delovanje kemičnih svinčnikov, ošilili so barvice in svinčnike ter preverili ustrezno velikost pisal. Pomagali so učenci 2. a in učenci 2. b razreda ter razredničarka. Zbrali smo 2356 šolskih potrebščin oziroma celih 19 kg. Naš cilj je bil zbrati vsaj 1000 potrebščin, kar smo z velikim presenečenjem presegli. Zahvaljujem se vsem, ki so sodelovali, še posebej pa podjetju Riki d. o. o., ki je prispevalo ogromno količino kemičnih svinčnikov.

Accessibility