OKROŽNICA – JESENSKE POČITNICE

V času od 25. 10  do 1. 11. 2021  so po šolskem koledarju jesenske počitnice, med katere sta umeščena tudi državna praznika, 31. 10. in 01. 11., ki sta dela prosta dneva.

31. oktober je dan reformacije. Slovencem je reformacija prinesla prvo knjigo in s tem knjižni jezik. Najpomembnejši predstavnik reformacije v Sloveniji, Primož Trubar, je naš narod prvič v zgodovini združil z imenom »SLOVENCI«. Na ta dan boste imeli možnost tudi preko TV sprejemnikov spremljati svečanosti in prireditve. Namenite kakšno spoštljivo misel velikanu slovenske zgodovine.

Dan spomina na mrtve, 1. november, preživite dostojanstveno in kulturno z lepo mislijo na pokojne svojce.

Želim, da počitnice in praznike preživite mirno in zadovoljno. V šoli se ponovno vidimo v torek, 2. novembra (pa ne pozabite premakniti ure).

Ravnateljica:

Violeta Kardinar