Dodatno priporočilo glede nošenja zaščitnih mask za novo šolsko leto

Dodatno priporočilo glede nošenja zaščitnih mask za novo šolsko leto

Spoštovani starši,

v petek smo prejeli okrožnico z dodatnimi priporočili glede nošenja zaščitnih mask. V določenih trenutkih naj bi jih nosili vsi učenci, ne zgolj v 3. triletju. Na šoli se zavedamo, da gre za manj prijazen ukrep, zlasti pri najmlajših in razmišljamo, kako bi ga naredili za čim manj motečega in izstopajočega.

Da se ne bi izognili priporočilu, smo se odločili, da naj imajo otroci okoli vratu bombažno rutico, tanek šal ali šal, ki je elastičen in v obliki cevi, da si omenjeno lahko potegnejo čez usta ali nos in to le v primeru, če bi se znašli v gneči ( vstop v šolo in garderobo zjutraj, morebitno prehajanje v drugo učilnico…, ko se pojavi možnost, da se srečajo z ostalimi učenci v tesnejšem prostoru). Sicer tovrstne zaščite ne bodo potrebovali. Seveda pa lahko imajo s seboj tudi običajno masko.

Glede na našo organizacijo dela verjamemo, da bo teh trenutkov malo in da se s tem ne bo potrebno preveč obremenjevati.

Zaenkrat naj bi ukrep veljal le 1. teden, ker se otroci z vseh vetrov vračajo v šolske klopi in ni jasno, kaj bo to pomenilo za epidemiološko sliko. Od tega so odvisne tudi nadaljnje usmeritve.

Hvala za razumevanje.

Ravnateljica: Violeta Kardinar